SIKÇA SORULAN SORULAR

Süreç nasıl işler?

  • Evinizi/ofisinizi düzenlemeye karar verdiğiniz zaman bize mail ya da sosyal medya hesaplarımızdan ulaşırsınız.
  • Kısa bir ön bilgi formunu doldurmanızı ve evinizin/ofisinizin fotoğraflarını göndermenizi rica ederiz.
  • Gelen bilgiye göre ön planlama yaparak sizden randevu alırız. Telefonda şirketimizin kurucusu ve uzmanımız A. Gülşin Doğan ile ilk görüşmeniz gerçekleşir.
  • Hayatınıza ilişkin vizyonunuz ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda evinize/ofisinize özel yaşanabilirlik ve fonksiyonellik odaklı bir düzenleme planı geliştiririz.
  • Düzenlemenizi yapmak üzere randevulaşırız.
  • Randevu tarihimizde evinizi/ofisinizi ayıklar, düzenler ve yeni dekorasyonu ile size teslim ederiz.

Düzenleme ve temizleme arasındaki fark nedir?

Düzenleme ve temizleme kelimeleri genellikle eş anlamlı olarak algılanır, ancak tamamen farklı eylemlerdir. Düzenleme eşyalara yönelikken, temizlik kirlere yönelik bir iştir. Her ikisi de bir odanın temiz görünmesini amaçlar. Ancak düzenleme, eşyaları hareket ettirmek ve yerlerine kaldırmakken, temizlik silmek ve süpürmektir. Düzenleyelim hizmetleri ayıklama ve düzenleme olarak yapılmaktadır. Ancak danışanlarımızın temizlik hizmetine de ihtiyaçları olması durumunda ekiplerimizin müsaitliğine göre hizmet sağlanabilmektedir.

Evimi/ofisimi düzenlerken dekore edecek misiniz?

Evet! Mevcut eşyalarınızı en yaratıcı şekilde değerlendirerek evinizi/ofisinizi düzenleyip dekore ederiz. Tadilat, yeni mobilya, dolap tasarımı ve üretimi gibi ihtiyaçlarınızın olması durumunda ise ayrıca hizmet sağlayabilmekteyiz.

Düzenleme hizmeti boyunca katılımım ne kadar olacak ve ne öğreneceğim?

Ayıklama işleminde özel eşyalarınız ile çalışıldığı için bize eşlik etmeniz gerekmektedir. Düzenleme sırasında ise sürece dahil olup olmamak sizin tercihinizdir. Bazı danışanlarımız düzenleme sürecinde uzmanımız ile birebir çalışmayı seçiyor. Bu bizim de tavsiye ettiğimiz işleyiştir. Düzeninizi ellerinizle kurmak kalıcı bir düzene ulaşmanızı mümkün kılar.

Bazı danışanlarımız yoğunluklarından dolayı düzenleme sürecini tamamen uzmanımız ve ekibimize devretmektedir. Düzenlerinin devamlılığını sağlamak için belli aralıklarla yeniden düzenleme hizmeti almaktadırlar.

Bazı danışanlarımız ise tüm düzenleme sürecini kendileri yaparken, yol göstermesi ve karar almalarını kolaylaştırması için Gülşin Doğan’dan danışmanlık hizmeti almak istemektedir. Danışmanlık hizmetimiz online ve yerinde yüz yüze olarak yapılmaktadır.

Düzenleme hizmetimizden faydalanırken hayatınız boyunca işinize yarayacak karar alma, ayıklama, sadeleşme ve düzenleme becerileri öğrenirsiniz.  Satın alma ve tüketim alışkanlıklarınızı gözden geçirip yeni yapıcı alışkanlıklar kazanırsınız. Ayrıca çevreye etkinizi tartarak yeni bir hayat tarzına ulaşırsınız.

Düzenleyelim beni eşyalarımı atmak için zorlayacak mı?

Evinize/ofisinize geldiğimiz zaman hayatınızın en kıymetli alanlarına girdiğimizi anlıyoruz.  Metodumuz kendi kararlarınızı almanıza ve sizin, evinizin/ofisinizin ve eşyalarınızın arasındaki dengeyi kurmanıza imkan sağlar. Eşyalarınızla ilgili son karar her zaman sizindir.

Düzenleyelim bana düzenleme ve depolama eşyaları verecek mi?

Evinize/ofisinize geldiğimizde ilk olarak eşyalarınızı ayıkladığımız için sahip olduğunuz birçok kutu, çekmece, dolap ve düzenleme eşyaları boşa çıkacaktır. Önceliğimiz mevcut eşyalarınızı en yaratıcı şekilde değerlendirerek evinizi/ofisinizi düzenlemek ve dekore etmektir. Evinizi/ofisinizi düzenlerken yeni dekorasyon ve düzenleme eşyaları gereksinimi ortaya çıkarsa, kataloglarımızdan düzenleme hizmetimize destek olacak çözümler sunabilmekteyiz.

Düzenleme hizmetim ne kadar sürede tamamlanacak?

Her ev/ofis farklıdır. Düzenleme hizmetimizin süresini iki konu belirler: evinizin/ofisinizin büyüklüğü ve sizin hangi hızda karar alabildiğiniz. İşi bize tayin eden danışanlarımız için düzenleme hizmetimiz genellikle bir günde tamamlanmaktadır. Ancak sizin ve aile bireylerinizin/takımınızın önceliği uzun vadeli sürdürülebilir bir düzenleme alışkanlığını edinmek ise bu süre birkaç saatlik eğitimler olarak ve birkaç haftaya yayılarak planlanmaktadır.

Ayıklanan eşyalarıma ne olacak?

Ayıklanan eşyalarınız hizmetimiz sırasında bağışlanacaklar, atılacaklar ve satılacaklar olarak üç kategoriye ayırılır. Düzenleyelim ekibi eşyalarınızın içeriğine göre bağış, atık ve satış kanalları ile ilgili size özel kaynak listesi sağlayacaktır. Bu eşyaların evinizden/ofisinizden tahliye edilmesi sizin sorumluluğunuzdur.

Evimde ailem/çocuklarım/ev arkadaşlarımla yaşıyorum. Onları da alacağım düzenleme hizmetine dahil edebilir miyim?

Düzenleme hizmetimiz kişisel eşyaların elden geçirilmesine dayalıdır. Dolayısıyla, hatırlatmak isteriz ki kişi istemediği sürece onu düzenleme sürecine zorla dahil etmeniz doğru değildir. Ancak düzenleme bulaşıcıdır ve doğal olarak, evinizdekiler sizin ilerlemenizden ilham alıp kendi eşyalarını düzenlemekle ilgili istekli hale gelecektir. Eğer evinizde yasayan kişi eşyalarını düzenlemeye karar verdiyse bizimle iletişime geçerek özel bir teklif alabileceğini ona hatırlatabilirsiniz.

Çocuklarınız için düzenleme süreci özel eğitim ve ilgi gerektirmektedir. Çocuklarınız için hizmet almaya karar verdiyseniz bizimle bunu belirterek iletişime geçebilirsiniz.

Dağınık çocuklarım var. Evim düzenlendikten sonra çocuklarıma rağmen düzenli kalabilir mi?

Çocuklarınızla birlikte onların eşyalarını ayıklamaya ve düzenlemeye özel vakit ayırmanız durumunda evinizin düzenini korumanız çok daha kolaydır. Çocukların mümkün olduğunca genç yaşta düzenleme becerilerini öğrenmeleri gelecekte hayatlarına, kişiliklerine ve ilişkilerine olumlu etkiler sağlar. Çocuklarınıza özel hizmetimiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Doğam gereği dağınık bir insanım. Düzenleyelim’den alacağım düzenleme hizmeti bana yardımcı olabilir mi?

Herkes evini düzenlemekten fayda görür. Kendini dağınık, tembel ya da meşgul düşünenler bile düzenli olmayı öğrenebilirler. Uzmanımız ile birebir çalıştıktan sonra alışkanlıklarınız ve öğrenilmiş davranışlarınız değişmeye başlayacak. Süreç sonunda sadece evinizde değil hayatınızın farklı alanlarında da düzenli olmaya başlayacaksınız.

Eşyalarımdan ayrılmakta zorlanıyorum. Düzenleyelim’den alacağım düzenleme hizmeti bana yardımcı olabilir mi?

Evet! Her ne kadar eşyalarınızı ayıklarken son karar size ait olsa da süreç boyunca geçmişinizi düzene sokmanıza ve olmaya başladığınız kişiyle aynı frekansa girmenize yardımcı olacağız.

Kompulsif istifleme davranışı sergiliyorum. Düzenleyelim’den alacağım düzenleme hizmeti bana yardımcı olabilir mi?

Kompulsif istifleme davranışı, işe yarayan veya yaramayan eşyaların aşırı olarak kabul edilebilecek seviyelerde biriktirilmesiyle oluşan davranışsal bir kalıptır. Siz veya sevdiğiniz bir kişinin istifçilikten muzdarip olduğundan şüpheleniyorsanız, uygun desteği sağlayabilmemiz için lütfen bizden bir ön görüşme talep edin.

Düzenleme hizmeti hangi işyerlerine uygulanabilir?

Düzenleme hizmeti her sektörde faaliyet gösteren büyük veya küçük ölçekli tüm işyerlerine uygulanabilir. Ev ofislerinden kurumsal firmalara, üniversitelerin akademik ofislerinden arşivlerine, devlet dairelerinden laboratuvarlara, fabrikalardan perakende satış mağazalarına ve hatta start-up’lara kadar geniş bir yelpazede düzenleme yapılabilir. Düzenleme işyerleri için çok önemlidir ve uluslararası şirketlerde Toyota 5S düzenli aralıklarda uygulanmaktadır.

İşyerimde çalışanlarıma düzen ve düzenleme teknikleri üzerine eğitim organize edebilir miyiz?

Evet! İşyerinizin büyüklüğü veya sektörü ne olursa olsun ekibiniz için iş başında veya toplantı ortamında eğitimler organize etmekteyiz. Detayları görüşmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Evimde/işyerimde/okulumda etkinliğim için Düzenleyelim ile ortak bir atölye çalışması yapmak istiyorum. Ne yapmam gerekir?

Evde rahat bir buluşma ya da bir şirkette geniş çaplı bir konuşma etkinliği fark etmeksizin Düzenleyelim çeşitli atölye çalışmaları organize etmektedir. Bilgilerimizi ve deneyimlerimizi paylaşmak için kişilerle ve kuruluşlarla ortak çalışmalar yapmaktayız. Hedef kitlenizin ihtiyaçlarına göre düzenlenmiş etkileşimli atölye çalışmaları, işbaşı eğitimleri, konuşmalar organize etmekten mutluluk duyuyoruz. Fikirleriniz ve projeleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hangi şehirlerde hizmet veriyorsunuz?

Ana merkezimiz Ankara’da olup, Türkiye’nin her tarafına seyahat ederek siz sevgili danışanlarımıza hizmet verebilmekteyiz. Tercih ettiğiniz takdirde online danışmanlık hizmetimiz de mevcuttur.