SIKÇA SORULAN SORULAR

Süreç nasıl işler?

  • Evini/ofisini düzenlemeye karar verdiğin zaman bize mail ya da sosyal medya hesaplarımızdan ulaşırsın.
  • Kısa bir ön bilgi formunu doldurmanı ve evinin/ofisinin fotoğraflarını göndermeni isteriz.
  • Gelen bilgiye göre ön planlama yaparak senden randevu alırız. Telefonda uzmanımız ile ilk görüşmen gerçekleşir.
  • Hayatına ilişkin vizyonun ve ihtiyaçların doğrultusunda evine/ofisine özel yaşanabilirlik ve fonksiyonellik odaklı bir düzenleme planı geliştiririz.
  • Düzenlemeni yapmak üzere randevulaşırız.
  • Randevu tarihimizde evini/ofisini ayıklar, düzenler ve yeni dekorasyonu ile sana teslim ederiz.

Düzenleme ve temizleme arasındaki fark nedir?

Düzenleme ve temizleme kelimeleri genellikle eş anlamlı olarak algılanır, ancak tamamen farklı eylemlerdir. Düzenleme eşyalara yönelikken, temizlik kirlere yönelik bir iştir. Her ikisi de bir odanın temiz görünmesini amaçlar. Ancak düzenleme, eşyaları hareket ettirmek ve yerlerine kaldırmakken, temizlik silmek ve süpürmektir. Düzenleyelim hizmetleri ayıklama ve düzenleme olarak yapılmaktadır. Ancak danışanlarımızın temizlik hizmetine ihtiyaçları olması durumunda ekiplerimizin müsaitliğine göre hizmet sağlanabilmektedir.

Evimi/ofisimi düzenlerken dekore edecek misiniz?

Evet! Mevcut eşyalarını en yaratıcı şekilde değerlendirerek evini/ofisini düzenleyip dekore ederiz. Tadilat, yeni mobilya, dolap tasarımı ve üretimi gibi ihtiyaçlarının olması durumunda ise ayrıca hizmet sağlayabilmekteyiz.

Düzenleme hizmeti boyunca katılımım ne kadar olacak ve ne öğreneceğim?

Ayıklama işleminde özel eşyaların ile çalışıldığı için bize eşlik etmen gerekiyor. Düzenleme sırasında ise sürece dahil olup olmamak senin tercihin. Bazı danışanlarımız düzenleme sürecinde uzmanımız ile birebir çalışmayı seçiyor. Bu bizim de tavsiye ettiğimiz işleyiştir. Düzenini ellerinle kurmak kalıcı bir düzene ulaşmanı mümkün kılar.

Bazı danışanlarımız yoğunluklarından dolayı düzenleme sürecini tamamen uzmanımız ve ekibimize devretmektedir. Düzenlerinin devamlılığını sağlamak için belli aralıklarla bizden yeniden düzenleme hizmeti almaktadır.

Bazı danışanlarımız ise tüm düzenleme sürecini kendileri yaparken, yol göstermesi ve karar almalarını kolaylaştırması için danışmanlık hizmetimizden faydalanmak istemektedir. Danışmanlık hizmetimiz online ve yerinde yüz yüze olarak yapılmaktadır.

Düzenleme hizmetimizden faydalanırken hayatın boyunca işine yarayacak karar alma, ayıklama, sadeleşme ve düzenleme becerileri edinirsin.  Satın alma ve tüketim alışkanlıklarını gözden geçirip yeni yapıcı alışkanlıklar kazanırsın. Ayrıca çevreye etkini tartarak yeni bir hayat tarzına ulaşırsın.

Düzenleyelim beni eşyalarımı atmak için zorlayacak mı?

Evine/ofisine geldiğimiz zaman hayatının kıymetli alanlarına girdiğimizi anlıyoruz.  Metodumuz kendi kararlarını almana ve senin, evinin/ofisinin ve eşyalarının arasındaki dengeyi kurmana imkan sağlar. Eşyalarınla ilgili son karar her zaman senindir.

Düzenleyelim bana düzenleme ve depolama eşyaları verecek mi?

Evine/ofisine geldiğimizde ilk olarak eşyalarını ayıkladığımız için sahip olduğun birçok kutu, çekmece, dolap ve düzenleme eşyaları boşa çıkmaktadır. Önceliğimiz mevcut eşyalarını en yaratıcı şekilde değerlendirerek evini/ofisini düzenlemek ve dekore etmektir. Evini/ofisini düzenlerken yeni dekorasyon ve düzenleme eşyaları gereksinimin ortaya çıkarsa, kataloglarımızdan düzenleme hizmetimize destek olacak yaratıcı çözümleri uygun fiyatlara sunabilmekteyiz.

Düzenleme hizmetim ne kadar sürede tamamlanacak?

Her ev/ofis farklıdır. Düzenleme hizmetimizin süresini iki konu belirler: evinin/ofisinin büyüklüğü ve senin karar alma tarzın. İşi bize tayin eden danışanlarımız için düzenleme hizmetimiz genellikle bir (1) günde tamamlanmaktadır. Ancak senin ve aile bireylerinin/takımının önceliği uzun vadeli sürdürülebilir bir düzenleme alışkanlığını edinmek ise bu süre birkaç saatlik eğitimler olarak ve birkaç haftaya yayılarak planlanmaktadır.

Ayıklanan eşyalarıma ne olacak?

Düzenleyelim ekibi eşyalarının içeriğine göre bağış, atık ve satış kanalları ile ilgili sana özel kaynak listesi sağlar. Bu eşyaların evinden/ofisinden tahliye edilmesi senin sorumluluğundur. Sıfır atığa inandığımız için istemediğin eşyaların adına bağışlanması konusunda yardımcı olmaktayız.

Evimde ailem/çocuklarım/ev arkadaşımla yaşıyorum. Onları da alacağım düzenleme hizmetine dahil edebilir miyim?

Düzenleme hizmetimiz senin kişisel eşyaların elden geçirilmesine dayalıdır. Bir diğer kişi istemediği sürece onu düzenleme sürecine zorla dahil etmek doğru değildir. Ancak düzenleme rahatlatır ve doğal olarak, evindekiler senin ilerlemenden ilham alıp kendi eşyalarını düzenlemekle ilgili istekli hale gelir. Eğer evinde yaşayan kişi eşyalarını düzenlemeye karar verdiyse bizimle iletişime geçerek ona özel bir teklif alabileceğini ona hatırlatabilirsin.

Çocuklar için düzenleme süreci özel eğitim ve ilgi gerektirmektedir. Çocukların için hizmet almaya karar verdiysen bizimle bunu belirterek iletişime geçebilirsiniz.

Dağınık çocuklarım var. Evim düzenlendikten sonra çocuklarıma rağmen düzenli kalabilir mi?

Çocuklarınla birlikte onların eşyalarını ayıklamaya ve düzenlemeye özel vakit ayırman durumunda evinin düzenini koruman daha kolaydır. Çocukların mümkün olduğunca genç yaşta düzenleme becerilerini öğrenmeleri gelecekte hayatlarına, kişiliklerine ve ilişkilerine olumlu etkiler sağlar. Çocuklara özel hizmetimiz için bizimle iletişime geçebilirsin.

Doğam gereği dağınık bir insanım. Düzenleyelim’den alacağım düzenleme hizmeti bana yardımcı olabilir mi?

Evet! Kendini dağınık, tembel ya da meşgul düşünenlere bile düzenli olma konusunda yardımcı olur ve rehberlik ederiz. Uzmanımız ile birebir çalıştıktan sonra alışkanlıkların ve öğrenilmiş davranışların değişmeye başlayacak. Süreç sonunda sadece evinde değil hayatının farklı alanlarında da düzenli ve odaklı olmaya başlayacaksın.

Eşyalarımdan ayrılmakta zorlanıyorum. Düzenleyelim’den alacağım düzenleme hizmeti bana yardımcı olabilir mi?

Evet! Her ne kadar eşyalarını ayıklarken son karar sana ait olsa da süreç boyunca geçmişini düzene sokmana ve olmaya başladığın kişiyle aynı frekansa girmene yardımcı olacağız.

Kompulsif istifleme davranışı sergiliyorum. Düzenleyelim’den alacağım düzenleme hizmeti bana yardımcı olabilir mi?

Kompulsif istifleme davranışı, işe yarayan veya yaramayan eşyaların aşırı olarak kabul edilebilecek seviyelerde biriktirilmesiyle oluşan davranışsal bir kalıptır. Senin veya sevdiğin bir kişinin istifçilikten muzdarip olduğundan şüpheleniyorsan, uygun desteği sağlayabilmemiz için bizden bir ön görüşme talep et.

Düzenleme hizmeti hangi işyerlerine uygulanabilir?

Düzenleme hizmeti her sektörde faaliyet gösteren büyük veya küçük ölçekli tüm işyerlerine uygulanabilir. Ev ofislerinden kurumsal firmalara, üniversitelerin akademik ofislerinden arşivlerine, devlet dairelerinden laboratuvarlara, fabrikalardan perakende satış mağazalarına ve hatta start-up’lara kadar geniş bir yelpazede düzenleme yapılabilir. Düzenleme işyerleri için önemlidir ve uluslararası şirketlerde düzenli aralıklarda uygulanır.

İşyerimde çalışanlarıma düzen ve düzenleme teknikleri üzerine eğitim organize edebilir miyiz?

Evet! İşyerinin büyüklüğü veya sektörü ne olursa olsun ekibin için iş başında veya toplantı ortamında eğitimler organize etmekteyiz. Detayları görüşmek için bizimle iletişime geçebilirsin.

Evimde/işyerimde/okulumda etkinliğim için Düzenleyelim ile ortak bir atölye çalışması yapmak istiyorum. Ne yapmam gerekir?

Evde rahat bir buluşma ya da bir şirkette geniş çaplı bir konuşma etkinliği fark etmeksizin Düzenleyelim çeşitli atölye çalışmaları organize etmektedir. Bilgilerimizi ve deneyimlerimizi paylaşmak için kişilerle ve kuruluşlarla ortak çalışmalar yapmaktayız. Hedef kitlenin ihtiyaçlarına göre düzenlenmiş etkileşimli atölye çalışmaları, işbaşı eğitimleri, konuşmalar organize etmekten mutluluk duyuyoruz. Fikirlerin ve projelerin için bizimle iletişime geçebilirsin.

Hangi şehirlerde hizmet veriyorsunuz?

Dünya’nın her tarafına seyahat ederek siz sevgili danışanlarımıza hizmet vermekteyiz. Tercih ettiğiniz takdirde online danışmanlık hizmetimiz de mevcuttur.

Sıfır Atık hakkında duruşumuz nedir?

Biz doğayı da doğal olanı da severiz. Düzenleyelim, 2017 yılında kurulduğundan beri sıfır atık odaklı çalışmaktadır. Sıfır atığa inandığımız için, işlerimiz sonucu ortaya çıkan istenmeyen tüm eşyalar, danışanlarımız adına ihtiyaç sahiplerine bağışlanmaktadır. Sıfır Atık hakkında daha fazla bilgi almak icin aşağıdaki logoya tıkla.